Strona główna DAC-TER akcesoria meblowe i okucia meblowe

Systemy drzwi przesuwnych HETTICH

Zobacz Nas na instagramie     Zobacz Nas na facebookuSystemy drzwi przesuwnych / Systemy drzwi przesuwnych HETTICH   [poprzednia] / [następna]

System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym - TopLine XL

TopLine XL - Niezwykle elegancki. Niesłychanie cichy. Specjalista od ciężkich drzwi: system do drzwi przesuwnych TopLine XL został zaprojektowany do drzwi o ciężarze do 80 kg. Ze względu na doskonałe właściwości jezdne, nawet duże i ciężkie drzwi przesuwają się z tym systemem lekko i cicho. Zastosowanie amortyzatora Silent System powoduje, że drzwi zamykają się miękko i bezgłośnie. Wysoka jakość i trwałość tego systemu zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Jeszcze więcej komforu i jakości z nowym systemem drzwi przesuwnych TopLine XL. Prosty montaż: drzwi po prostu należy zawiesić na profilu jezdnym, wpiąć i gotowe. Bardzo szybkie i precyzyjne ustawienie drzwi dzięki komfortowej regulacji wysokości. Regulowany uskok drzwi.

Ukryty system do drzwi przesuwnych klasy premium pozwala na wyjątkowo lekkie i równomierne przesuwanie drzwi o dużej powierzchni, o ciężarze do 80 kg. Doskonała jakość i perfekcyjny design. W systemie do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym skrzydła drzwi, niezależnie od ich rozmiarów, przesuwają się lekko i cicho. O dodatkowy komfort dba ukryty system cichego domykania Silent System. Nowa generacja amortyzatorów gwarantuje użytkownikom maksymalny komfort dzięki wykorzystaniu ich wszystkich możliwych funkcji: wyhamowanie w kierunku zamykania i otwierania drzwi, a w szafach 3-drzwiowych w obu kierunkach oraz przy jednoczesnym otwarciu zewnętrznych drzwi (amortyzacja kolizji).

 
 
TopLine XL / ciężar drzwi do 80 kg / z Silent System
* 2-torowy system do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym
* Położenie drzwi: nakładane
* Ciężar drzwi do 80 kg
* Wysokość drzwi do 2.600 mm
* Szerokość drzwi 700 - 2000 mm
* Grubość drzwi 16, 18, 19, 22, 25, 28, 40, 50 mm
Regulacja wysokości drzwi, uskoku, nałożenia i siły domykania
* Łatwiejsze otwieranie drzwi dzięki zredukowaniu siły otwierania
* Szybki montaż elementów prowadzących
* Amortyzacja Silent System (regulowana) w kierunku zamykania, otwierania i w kierunku kolizji
System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym - TopLine XL

System TopLine XL - katalog (PDF 8 MB)
System TopLine XL (film mp4 14MB)

System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym - TopLine L

Systemy do drzwi przesuwnych TopLine L - System drzwi przesuwnych gwarantujący dużą elastyczność dzięki zmienności. Okucia do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym dają możliwość tworzenia eleganckich rozwiązań dla frontów mebli. Zarówno w sypialni jak i w salonie drzwi przesuwne są rozwiązaniem, które pozwala do maksimum zagospodarować miejsce w szafie. Wygodny, nieograniczony dostęp do jej zawartości, brak ograniczenia powierzchni pomieszczenia przez otwarte drzwi. Lekko i cicho przesuwające się drzwi z Silent System zapewniają wyhamowane domykanie.

Dzięki możliwości stosowania drzwi o grubości od 16 do 40mm, można za pomocą TopLine L bez problemu sprostać życzeniom związanym z wiekszym indywidualizmem oraz jedyna w swoim rodzaju elastycznością.
Te same elementy jezdne i prowadzące stosowane są zarówno do frontów płytowych jak i frontów z ramą aluminiową. TopLine L oferuje zaskakujące bogactwo opcji przy wyborze aluminiowych profili do drzwi. Zapewnia nieograniczone zastosowanie już od szerokości ramy 50mm.
Drzwi zawieszone są w profilu jezdnym. Szybki montaż elementów prowadzących gwarantuje możliwie największy komfort już od samego początku. Elementy jezdne są wpinane w tor prowadnicy.
Regulacja wysokości odbywa się wygodnie przy zawieszonych drzwiach i nie wymaga poluzowania wkrętów mocujących. Dzięki temu odpowiednie ustawienie drzwi dla uzyskania idealnej szczeliny stanie się niezwykle proste.

 
 
TopLine L / ciężar drzwi do 50 kg
* 2-torowy system do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym
* Położenie drzwi: nakładane
* Do drzwi płytowych lub drzwi z ramą drewnianą / aluminiową
* Ciężar drzwi do 50 kg
* Wysokość drzwi do 2600 mm
* Szerokość drzwi 700 - 1500 mm
* Grubości drzwi 16, 18, 19, 21, 22, 25, 40 mm
* Regulacja wysokości +/- 3 mm
* Ulepszone elementy jezdne
* 2 warianty otwierania: drzwi pokrywające się po otwarciu lub drzwi otwierane z nałożeniem w przypadku zastosowania wystających uchwytów
* Szybki montaż elementów prowadzących
* Testowany zgodnie z EN 15706, poziom 3


Prawidłowe funcjonowanie drzwi zależne jest od szerokości, wysokości oraz ciężaru drzwi. TopLine L spełnia standardy jakości bazujące na DIN EN 15706 w obrębie zaznaczonego stosunku wysokości do szerokości. W opisanym w nim teście na zamykanie drzwi przyspieszane są przy obciążeniu obciążającym wynoszącym 4kg i muszą wytrzymać określoną liczbę zamknięć. Maksymalny udźwig drzwi wynosi 50kg.

System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym TopLine L

System TopLine L - katalog (PDF 15 MB)

System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym - TopLine M

Systemy do drzwi przesuwnych TopLine M - Nowe okucie do drzwi przesuwnych TopLine M zostało stworzone specjalnie z myślą o mniejszych szafach do samodzielnego składania wyróżniających się atrakcyjnym wzornictwem. Dzięki dyskretnemu profilowi jezdnemu, okucie TopLine M zapewnia możliwość tworzenia eleganckich rozwiązań z drzwiami nakładanymi.
Z pomocą nowego systemu do drzwi przesuwnych TopLine M można szybko zastąpić nakładane drzwi rozwierane, nowoczesnymi drzwiami przesuwnymi i to bez konieczności zmiany procesu produkcyjnego. Prościej już nie można: Zamiast montować drzwi rozwierane możecie Państwo od razu stosować atrakcyjne wzorniczo meble z drzwiami przesuwnymi przy zachowaniu tej samej konstrukcji korpusu
Dzięki zastosowaniu okucia TopLine M z górnym mechanizmem jezdnym producenci mebli mogą cieszyć się pełną swobodą projektowania szaf z drzwiami nakładanymi. Nie rzucający się w oczy profil jezdny zapewnia wiele swobody podczas projektowania mebla, a profil dolnego prowadzenia może być montowany przed wieńcem dolnym lub też pod nim.
Drzwi przesuwając się pokrywają się idealnie. Przy zastosowaniu wystających uchwytów można zamontować elementy dystansowe. Regulacja drzwi odbywa się za pomocą otworów wzdłużnych w elemencie jezdnym.
Firma Hettich oferuje okucie do drzwi przesuwnych TopLine M jako kompletny system. Dzięki temu w przypadku przestawienia produkcji z drzwi rozwieranych na przesuwne korpus pozostaje niezmieniony. Dodatkowo wraz z profilem jezdnym i prowadzącym dostarczane są również listwy wykończeniowe i łączące korpus oraz listwy uchwytowe.

 
 
TopLine M / ciężar drzwi do 35 kg
* 2-torowy system do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym
* Położenie drzwi: nakładane
* Do drzwi płytowych
* Ciężar drzwi do 35 kg
* Wysokość drzwi do 2300 mm
* Szerokość drzwi 650 - 1250 mm
* Grubości drzwi: 15, 16, 18, 19 mm
* 2 warianty otwierania: drzwi całkowicie pokrywające się po otwarciu lub drzwi otwierane z nałożeniem w przypadku zastosowania wystających uchwytów
* Testowany zgodnie z EN 15706, poziom 1


Prawidłowe funkcjonowanie drzwi przesuwnych zależne jest od szerokości, wysokości oraz ciężaru drzwi. TopLine M spełnia standardy jakości Hettich bazujące na DIN EN 15706 w obrębie zaznaczonego stosunku wysokości do szerokości. W opisanym w nim teście na zamykanie drzwi przyspieszane są przy obciążeniu wynoszącym 2 kg i muszą wytrzymać określoną liczbę zamknięć. Maksymalny ciężar drzwi wynosi 35 kg.

Dla TopLine M minimalna ilość zamówienia wynosi:
* w przypadku profili - 100 szt
* w przypadku kpl okuć - 100 kpl
System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym TopLine M

System TopLine M - katalog (PDF 2 MB)

System do drzwi przesuwnych z dolnym mechanizmem jezdnym SlideLine M

System do drzwi przesuwnych z dolnym mechanizmem jezdnym SlideLine M - pozwala na indywidualne tworzenie otwartych i zamkniętych powierzchni w meblu. Ten 1-torowy system do drzwi przesuwnych poruszających się blisko korpusu mebla, pełni funkcję praktycznego elementu dekoracyjnego w meblach pokojowych, regałach, kuchennych szafkach wiszących i meblach łazienkowych. W jednym profilu może być prowadzonych dwoje drzwi, które umieszczone są jedne nad drugimi. Opcjonalny system cichego domykania Silent System jest zintegrowany w niewidoczny sposób, zaś punkt aktywujący można umieścić w dowolnym miejscu.

 
 
SlideLine M / ciężar drzwi do 30 kg / z Silent System
* 1-torowy system do drzwi przesuwnych z dolnym mechanizmem jezdnym
* Położenie drzwi: nakładane
* Do drzwi płytowych, drzwi z ramą aluminiową lub drzwi szklanych
* Ciężar drzwi do 30 kg
* Szerokość drzwi 450 - 1500 mm
* Grubość półki 15/16, 18/19, 22, 25 mm
* Regulacja wysokości +/- 2 mm
* System cichego domykania Silent System w kierunku zamykania i otwierania
* Szybki montaż frontu bez użycia narzędzi
System do drzwi przesuwnych z dolnym mechanizmem jezdnym SlideLine M

System SlideLine M - katalog (PDF 3 MB)
System SlideLine M (film mp4 15MB)

System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym SysLine S

System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym SysLine S - zwiewna lekkość dla średniej wielkości szaf, w których drzwi przesuwają się imponująco lekko. Opcjonalny amortyzator Silent System sprawia, że drzwi domykają się w perfekcyjny sposób. Na dodatek cała technika jest zupełnie niewidoczna. Profile jezdne w wieńcu górnym pozwalają na zachowanie czystych, prostych linii i gwarantują łatwy dostęp do wnętrza szafki. Opcjonalny Silent System jest całkowicie zintegrowany. Efekt: dobry design, optymalna funkcjonalność oraz imponujący komfort użytkowania.

 
 
SysLine S / obciążenie 15 kg / z Silent System
* Od grubości wieńca górnego 16 mm
* 2-torowy system do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym
* Ciężar drzwi do 15 kg
* Wysokość drzwi 375 - 1500 mm
* Szerokość drzwi 400 - 800 mm
* Grubość drzwi 16, 19 mm
* Regulacja wysokości +/-1,5 mm
* Amortyzacja Silent System (opcjonalna) bez ograniczenia dostępnej przestrzeni wewnętrznej

System SysLine S - katalog (PDF 3 MB)
System SysLine S (film mp4 10MB)

System do drzwi składanych (mechanizm otwierania Push/Pull) WingLine L

Dzięki WingLine L możesz projektować drzwi składane w nowym wymiarze komfortu użytkowania. Rewolucyjny mechanizm otwierania Push / Pull to move pozwala na uzyskanie dostępu do całej zawartości szafy jednym ruchem ręki. Wspaniały efekt panoramy! Pozostałe zalety: cicha praca systemu, amortyzacja otwierania i zamykania, montaż bez użycia narzędzi oraz minimalny uskok drzwi dla maksymalnego zagospodarowania przestrzeni wewnętrznej. WingLine L porusza z lekkością skrzydła drzwiowe o ciężarze do 25 kg i wysokości do 2400 mm: wszechstronny system do sypialni, kuchni i biura.

Pull to move oraz Push to move to dwa nowe i jedyne w swoim rodzaju mechanizmy otwierania do drzwi składanych. Lekkie pociągnięcie za uchwyt lub delikatne naciśnięcie na bezuchwytowy front powoduje automatyczne, całkowite otwarcie drzwi, które miękko zatrzymują się w pozycji otwartej. Fascynujący efekt otwarcia, działający całkowicie mechanicznie! Oznacza to, że nie wymaga żadnych przewodów i podłączenia do zasilania.

* Push to move - Delikatne naciśnięcie na front powoduje automatyczne otwarcie się drzwi. Drzwi zamykane są ręcznie.
* Pull to move - Lekkie pociągnięcie za uchwyt powoduje samoczynne otwarcie się drzwi od kąta 1°. Drzwi zamykane są ręcznie.
* Pull to move Silent - Lekkie pociągnięcie za uchwyt powoduje samoczynne otwarcie się drzwi od kąta 35°. Otwarte drzwi wystarczy lekko popchnąć, aby zamknęły się miękko i delikatnie.

 
 
WingLine L / obciążenie 25 kg / z Silent System
* Do 1 drzwi składanych 2-skrzydłowych
* Położenie drzwi: nakładane
* Do drzwi płytowych
* Push / Pull to move
* Do zastosowania z zawiasami Sensys z Silent System
* Ciężar skrzydła drzwiowego do 25 kg
* Wysokość skrzydła drzwiowego do 2400 mm
* Szerokość skrzydła drzwiowego do 600 mm
* Przetestowany w trakcie 40000 cykli

System WingLine L - katalog (PDF 7 MB)

System do drzwi składanych - WingLine 77

System do drzwi składanych - WingLine 77


System do drzwi składanych - WingLine 77 - Za pomocą mocowanego do boku korpusu systemu do drzwi składanych WingLine 77 można przesuwać z dużą łatwością drzwi o ciężarze 25 kg. Praca tego systemu jest niezwykle precyzyjna i lekka. Dodatkowa zaleta: boczne mocowanie do boku przy pomocy zawiasów do szybkiego montażu Sensys 8645i.

WingLine 77 / obciążenie 25 kg
* System do drzwi składanych 2-skrzydłowych
* Położenie drzwi: nakładane
* Do drzwi płytowych
* Do zastosowania z zawiasami Sensys z Silent System
* Ciężar skrzydła drzwi do 25 kg
* Wysokość drzwi do 2400 mm
* Szerokość skrzydła drzwi do 500 mm
* Regulacja wysokości +/- 3 mm
* Przegrody środkowe cofnięte o 40 mm
* Przetestowane w trakcie 40000 cykl

System WingLine 77 - katalog (PDF 1 MB)

System do drzwi składanych - WingLine 770

System do drzwi składanych - WingLine 770


System do drzwi składanych - WingLine 770 - Doskonałe połączenie dużej nośności, atrakcyjnego wyglądu i szybkiego montażu: WingLine 770. System okuć do drzwi składanych zawiesza się po prostu w profilu jezdnym i zabezpiecza przy pomocy rolek prowadzących. Jakość, która wyczuwalana jest przy każdym przesunięciu drzwi. Zaprojektowany dla ciężaru drzwi do 20 kg.

Zawias puszkowy Sensys amortyzuje również ciężkie drzwi i pozwala zamykać je lekko i bezgłośnie.
Montaż i demontaż drzwi jest niezwykle prosty, a rozmieszczenie półek w szafie na nowo staje się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

WingLine 770 / obciążenie 20 kg
* Do 1 drzwi składanych 2-skrzydłowych
* Położenie drzwi: nakładane
* Do drzwi płytowych
* Do zastosowania z zawiasami Sensys z Silent System
* Ciężar skrzydła drzwi do 20 kg
* Wysokość drzwi do 2200 mm
* Szerokość skrzydła drzwi do 500 mm
* Z dolnym prowadzeniem WingLine 26
* Przetestowane w trakcie 40000 cykli

System WingLine 770 - katalog (PDF 1 MB)

System do drzwi składanych - WingLine 26

System do drzwi składanych - WingLine 26


System do drzwi składanych - WingLine 26 - Sprawdzone rozwiązanie o doskonałym stosunku ceny do jakości: to jest właśnie WingLine 26. Prowadzenie dolne nie jest konieczne, jednakże można je również stosować. Prosta konstrukcja sprawia, że WingLine 26 montuje się jako dolne prowadzenie do systemów jezdnych WingLine 770 / 780.

WingLine 26 w większości przypadków stosuje się jako dolne prowadzenie. W przypadku drzwi o niewielkim formacie WingLine 26 można używać również jako górne prowadzenie.

WingLine 26 / obciążenie zależnie od zawiasów
* Do 1 drzwi składanych 2-skrzydłowych
* Położenie drzwi: nakładane
* Do drzwi płytowych lub drzwi z ramą drewnianą / aluminiową
* Do zastosowania z zawiasami Sensys z Silent System
* Ciężar skrzydła drzwi zależy od zastosowanych zawiasów
* Wysokość drzwi do 1800 mm (2200 mm z dolnym prowadzeniem)
* Szerokość skrzydła drzwi do 250 mm
* Idealny jako dolne prowadzenie do WingLine 770 / WingLine 780
* Przetestowane w trakcie 40000 cykli

System WingLine 26 - katalog (PDF 1 MB)

System do drzwi przesuwno-składanych - Wing 77

System do drzwi składanych - Wing 77


System do drzwi składanych - Wing 77 - Eleganckie, wszechstronne i niezwykle praktyczne: Wing 77 z dwoma (max. 25 kg) lub czterema (max. 20 kg) skrzydłami drzwiowymi. Cały pakiet drzwi porusza się swobodnie, możliwe jest również łączenie pakietów ze sobą. Za pomocą Wing 77 można realizować indywidualne rozwiązania drzwi składanych do sypialni i pomieszczeń biurowych.

Wszechstronne rozwiązania nawet do 4 skrzydeł. Bez mocowania do boku korpusu. Z profilem jezdnym na wieńcu górnym i z dolnym prowadzeniem.

Wing 77 / obciążenie 20 kg lub 25 kg przy 1 drzwiach składanych 2-skrzydłowych
* System do drzwi składanych z 2 lub 4 skrzydłami
* Położenie drzwi: nakładane
* Do drzwi płytowych
* Ciężar skrzydła drzwi do 20 kg (25 kg) przy 4 (2) skrzydłach drzwiowych
* Wysokość drzwi do 2400 mm
* Szerokość skrzydła drzwi do 400 mm (500 mm) przy 4 (2) skrzydłach
* Regulacja wysokości +/- 3 mm
* Przegrody środkowe cofnięte o 40 mm
* Przetestowane w trakcie 40000 cykli

System Wing 77 - katalog (PDF 2 MB)

Adapter do powierzchni skośnych

Adapter do powierzchni skośnych


Adapter do powierzchni skośnych - rozwiązuje problem zabudowy w strefach ze skośnym sufitem. Dla większej przestrzeni składowania pod skosami, adapter do mocowania profili drzwi przesuwnych i profili drzwi składanych dla kątów od 19° do 59°.

Parametry techniczne:
* Obciążenie na parę 50kg
* Materiał tworzywo sztuczne
* Kolor powierzchni biały
* Wraz ze śrubami mocującymi
* Łatwy montaż

Systemy, które można zastosować w połączeniu z adapterem:
* TopLine 1
* TopLine 25/27
* TopLine 1200 / 1210 / 1230
* WingLine 77
* WingLine 770
* WingLine 780
* Wing 77

adapter - instrukcja montażu
Firma Dac-ter dziękuje firmie Hettich za udostępnione materiały      


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]

Powrót na stronę główną       /       Powrót na górę
 
Katalog firmy Dac-ter - akcesoria i okucia meblowe - kopiowanie zabronione