Strona główna DAC-TER akcesoria meblowe i okucia meblowe

Elektryczne systemy wspomagania otwierania szufladSystemy szuflad / Elektryczne systemy wspomagania otwierania szuflad   [poprzednia] / [następna]

SERVO-DRIVE do TANDEMBOX, MOVENTO i TANDEM

SERVO-DRIVE to elektryczne wspomaganie otwierania firmy Blum. - Idealny do mebli bez uchwytów. Wygodny w przypadku mebli z uchwytami. Dzięki niemu otwieranie będzie zaskakująco łatwe: wystarczy lekko nacisnąć front szuflady lub szafki górnej, by ten zaczął się otwierać. BLUMOTION troszczy się o delikatne i ciche zamykanie. SERVO-DRIVE to system do całej kuchni - zarówno do zabudowy górnej jak i dolnej. Użytkownik kuchni może w każdym momencie przerwać ruch otwierania - ma nad nim pełną kontrolę. W przypadku awarii zasilania wszystkie okucia są nadal w pełni sprawne.

SERVO-DRIVE do systemów szuflad i prowadnic - Zadziwiająca różnorodność w kuchni. Oprócz ułatwionego otwierania oraz delikatnego i cichego zamykania SERVO-DRIVE stwarza również wiele, nowych opcji projektowania w zabudowie dolnej. Niezależnie od tego, czy zastosowano fronty bez uchwytów, czy z elementami dekoracyjnymi, oraz jaki ciężar i szerokość mają szuflady wspomaganie otwierania jest niezmiennie skuteczne. SERVO-DRIVE pozwala na większą swobodę projektowania i wnosi do kuchni więcej ruchu. SERVO-DRIVE można stosować do szuflad metalowych TANDEMBOX oraz szuflad drewnianych z prowadnicą TANDEM i MOVENTO
Program:
* Jedna jednostka napędu SERVO-DRIVE do wszystkich rozwiązań
* Stosowany do wszystkich długości prowadnicy

SERVO-DRIVE do TANDEMBOX, MOVENTO i TANDEM
SERVO-DRIVE do TANDEMBOX, MOVENTO i TANDEM

Przegląd zalet:
* Niezwykle łatwe otwieranie
* Delikatne i ciche zamykanie dzięki BLUMOTION
* Mała głębokość montażu

SERVO-DRIVE uno Uzupełnienie Państwa szuflady na sortowniki śmieci. Chcieliby Państwo wyrzucić resztki jedzenia do kosza, lecz z zajętymi dłońmi trudno otworzyć szufladę. Rozwiązaniem jest SERVO-DRIVE uno: krótkie naciśnięcie powierzchni frontu biodrem, kolanem lub nawet stopą wystarczy, aby szuflada otworzyła się automatycznie. Front pozostaje czysty, a wszystko trafia tam, gdzie powinno.
Program:
* Do stojących oraz wiszących systemów sortowników śmieci
* Zintegrowana osłona jednostki chroniąca przed jej zamoczeniem

             
         
Niestety Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnych, ale <a href="prowadnice/servodrive.mp4">tutaj</a> możesz zobaczyć ten plik!

Elementy SERVO-DRIVE:
1 - Dystans Blum (Dystans Blum zapewnia niezbędny 2 mm odstęp)
2 - Profil nośny (Na profilu nośnym są mocowane jednostki napędu)
3 i 4 - Uchwyty profilu nośnego górny/dolny do konstrukcji korpusu z poziomymi trawersami (Te komponenty służą jako mocowanie profilu nośnego)
5 - Jednostka napędu (Jednostka napędu otwiera szufladę)
6 i 7 - Złącze pinowe + 2 końcówki ochronne (Złącze łączy przewód profilu względnie zasilacz z kablem zasilającym i dostarcza w ten sposób prąd do jednostki napędu. Końcówka ochronna jest osadzana na nieosłoniętą końcówkę kabla)
8 i 7 - Kabel zasilający do przycięcia + końcówka ochronna (Ten kabel jest odpowiedzialny za przepływ prądu. Końcówka ochronna jest osadzana na nieosłoniętą końcówkę kabla)
9 - Zasilacz Blum (Zasilacz zapewnia dopływ prądu. W zależności od tego, w jakim kraju jest stosowany SERVO-DRIVE, kabel sieciowy musi być zakończony specyficzną dla danego kraju wtyczką)
11 - Obudowa zasilacza [montaż do dna] (Zasilacz montowany w obudowie w dnie jest przechowywany łatwo i bezpiecznie. W przypadku montażu zasilacza do ściany jest on mocowany w w specjalnym uchwycie)
MODERN DRIVE - rewolucyjne otwieranie

MODERN DRIVE – nowoczesny i bezpieczny system do szuflad - Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że zaawansowane rozwiązania techniczne, które kiedyś były zarezerwowane tylko i wyłącznie dla wysokiej klasy sprzętów elektronicznych, są obecnie dostępne również dla użytkowników mebli i wyznaczają nowe trendy w wyposażeniu wnętrz.
Otwieranie szuflady kojarzy się zwykle z pociągnięciem jej do siebie za pomocą uchwytu. W niektórych sytuacjach wymaga to odłożenia tego co akurat trzymamy w ręku. Aby ułatwić użytkowanie szuflad wprowadziliśmy na rynek system elektrycznego wspomagania otwierania szuflad. Wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, aby szuflada samoczynnie i automatycznie wysunęła się, a następnie dzieki prowadnicom z cichym domknięciem delikatnie zamknęła się.
Rozwiązanie Modern Drive jest jednym z nielicznych na rynku, które spełnia rygorystyczne normy europejskie: EN 55014-1, EN 55014-2,EN 60335-1, a także posiada certyfikat ROHS.
System Modern Drive GTV, oprócz standardowej funkcji elektrycznego wspomagania otwarcia szuflady, może być również używany w trybie „Niania", który jest niezwykle przydatny dla rodziców małych dzieci. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom będą one miały utrudniony dostęp do zawartości szuflad. Działanie funkcji wymaga doposażenia systemu w dodatkowy sensor. W tym trybie, otwarcie szuflady następuje poprzez położenie ręki na ukrytym przycisku (zazwyczaj umieszcza się go pod blatem), a następnie naciśnięciu frontu szuflady.
Każda z szuflad może działać w trybie "Niania" - wystarczy odpowiednie ustawienie przełączników na urządzeniu. Żeby wyłączyć tryb bezpieczny, wystarczy ponownie przestawić przełączniki do pozycji wyjściowej. Jeden sensor "Niania", jest przeznaczony na kompletny zestaw szuflad.
System Modern Drive GTV poradzi sobie zarówno z szufladami o standardowej wysokości jak również z tymi o nieco większych gabarytach. Elektryczne wspomaganie otwierania, zintegrowane z prowadnicami ze specjalnym spowalniaczem, gwarantuje ciche i delikatne zamykanie, a użytkownicy zyskują komfort oraz swobodę użytkowania swojej przestrzeni kuchennej.

MODERN DRIVE – nowoczesny i bezpieczny system do szuflad
MODERN DRIVE – nowoczesny i bezpieczny system do szuflad

Elektryczny system otwierania szuflad Modern Drive to absolutna nowość w ofercie GTV. Otwieraj szuflady jednym dotknięciem, ciesz się płynnym ruchem i korzystaj z komfortu, który zapewnia Ci system Modern Drive. System jako jedyny na rynku, posiada opcjonalny mechanizm bezdotykowego sensora ruchu. Dodatkowo aby poprawić bezpieczeństwo najmłodszych, możliwe jest ustawienie sensora w trybie "Niani", co zapobiega przypadkowemu otwarciu szuflady przez dzieci.

Program:
* System elektryczny do 1 szufady kpl
* System elektryczny do 3 szufad kpl
* Kontroler systemu elektrycznego do szufad


System Modern Drive idealnie współpracuje z nowoczesnym systemem szuflad Modern Box.
           
 EASYS - Innowacyjny elektromechaniczny system otwierania marki Hettich

EASYS – otwieranie mebli w wersji luksusowej - Elektromechaniczny system otwierania dla wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Dzięki systemowi „easys“ szuflady otwierają się prawie samodzielnie. Lekkie naciśnięcie ręką, biodrem lub kolanem w dowolnym miejscu frontu powoduje natychmiastowe, równomierne i delikatne wysunięcie się szuflady. Podczas otwierania szufladę można zatrzymać w dowolnej pozycji. Równie komfortowo funkcjonuje zamykanie dzięki wysokiej jakości prowadnicom Quadro z systemem cichego domykania Silent System. Połączenie z uchwytami zwiększa komfort użytkowania.

System dla wszystkich obszarów zastosowania. - Praktyczne komponenty systemu „easys“ sprawdzają sie w szczególności w kuchni: Jeśli nasze ręce są mokre, brudne lub zajęte, wystarczy nacisnąć front np. biodrem, aby otworzyć szufladę szybko i pod kontrolą. Również w innych pomieszczeniach mieszkalnych meble, dzięki którym można pokazać swój indywidualny sposób na życie, stają się coraz ważniejsze. Miarą dobrego samopoczucia jest korzystanie z luksusu. Nowoczesny design jest równie ważny jak wielofunkcyjne możliwości użytkowania mebli. W związku z tym, że system „easys“ można stosować zarówno z systemem oskrzyń InnoTech, jak i z drewnianymi szufladami, stwarza on różnorodne możliwości zastosowania. W pomieszczeniach biurowych duży wpływ na motywację i wydajność pracowników ma indywidualne zaprojektowanie miejsca pracy. Oprócz purystycznego designu, szuflady z systemem „easys“ oferują użytkownikowi biura również praktyczny komfort oraz różnorodne możliwości zastosowania.

Niezawodne i bezpieczne - Specjalne oprogramowanie oferuje ochronę przed niezamierzonym otwarciem. Szuflady pozostają zamknięte przy dłuższym opieraniu się o ich front. Ochrona przed kolizją zapobiega uszkodzeniom frontów oraz zranieniom użytkownika w następujących sytuacjach: jeśli szuflada jednego z korpusów jest wysunięta, wówczas stosowany opcjonalnie czujnik dezaktywuje wszystkie szuflady korpusu zagrożonego kolizją. Dopiero gdy szuflada zostanie całkowicie wsunięta, blokada drugiego korpusu zostanie zniesiona. Również w przypadku połączenia szuflad z systemem „easys“ z szufladami bez elektromechanicznej funkcji otwierania, system dezaktywuje się w przypadku otwartego korpusu sąsiadującego.
Szuflady można otworzyć w każdej chwili manualnie, np. w przypadku braku prądu. Ponowne uruchomienie następuje automatycznie – system ustawia się automatycznie w pozycji wyjściowej. System otwierania działa pod nieszkodliwym, niskim napięciem bezpiecznym 24 V i nie jest połączony fizycznie z oskrzynią lub prowadnicą. W przypadku zastosowania gniazdka z automatycznym wyłącznikiem, można wygodnie sterować wyłączaniem i włączaniem systemu „easys”. Funkcja ta jest bardzo pomocna podczas czyszczenia frontów, w celu oszczędzania energii oraz jako zabezpieczenie przed dziećmi.

EASYS - Innowacyjny elektromechaniczny system otwierania marki Hettich
EASYS - Innowacyjny elektromechaniczny system otwierania marki Hettich

EASYS idealne zastosowanie w szufladach Dzięki Easys życie staje się łatwiejsze. Aby otworzyć szufladę wystarcza lekko nacisnąć jej front w dowolnym miejscu. Szuflada, dzięki elektromechanicznemu wspomaganiu, zostanie cicho i delikatnie wysunięta. Komfort gwarantowany jest również przy zamykaniu: zintegrowany w prowadnicy Silent System zapewnia ciche i delikatne domknięcie szuflady. Niezawodnie i perfekcyjnie.

EASYS otwieranie w wersji luksusowej Dzięki Easys drzwiczki meblowe otwierają się lekko i delikatnie. Lekkie dotknięcie frontu szafki powoduje uruchomienie wspomaganego elektrycznie mechanizmu otwierania. Easys pozwala na zastosowanie purystycznych, ukierunkowanych na design frontów meblowych, łącząc doznania estetyczne z dużą wygodą użytkowania. Zawiasy Sensys ze zintegrowanym systemem cichego domykania gwarantują ciche i delikatne domknięcie drzwiczek.

           
 Firma Dac-ter dziękuje dystrybutorowi za udostępnione materiały      


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]

Powrót na stronę główną       /       Powrót na górę
 
Katalog firmy Dac-ter - akcesoria i okucia meblowe - kopiowanie zabronione